BYDGOSZCZ 2023 Czyli Zlot Integracyjny MastineuM Breedings Group

08-06-2023 | HOT NEWS, Wystawy

IDS BYDGOSZCZ
Międzynarodowa Wystawa Psów
29-30.04.2023
Już od dłuższego czasu Bydgoszcz to takie nasze Centrum . Daleko mają tylko goście z południa .Cała reszta w kilka godzin wita Bydzię. Miało być nas więcej dlatego ,że przybywa osób „normalnych psychicznie” w Naszej Grupie Hodowlanej. Przybywa ludzi ,którzy nie jeżdżą na wystawy z „kijem w doopie” odgrywając samozwańczo przypisaną sobie rolę mastiffowych wieszczy. Katastrofa. Nic się nie zmieniło. Od lat to samo. Podjazdy, szczucie , próby zastraszania tych ,którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Ludzie swoje frustracje i brak sukcesów próbują wylewać na innych. Kiedy widzą uśmiechnięte michy innych , po prostu krew ich zalewa :). MastineuM da każdemu z Was oparcie, pełny suport i uzbroi Was w wiedzę , pozwoli czerpać z naszego doświadczenia. Wiedza i Empatia broni się sama . Oszołomstwo zawsze przegrywa.
Braki merytoryczne i totalny brak znajomości specyfiki rasy. Można wszystko zrozumieć dlatego ,że „Polaczkowo” to specyficzny Naród niemniej . Niemniej dawanie atencji takim ludziom jest brakiem szacunku dla samego siebie i marnowaniem swojego cennego czasu. Wzrok zawsze na cele a cele znajdują się z przodu. Nie ma sensu oglądać się za siebie. Peleton biegnie zawsze wolniej. Trzeba robić swoje w „ciszy” . Tak czy inaczej. Grupa się rozrasta , przybywa osób do współpracy. Rozwijamy się w kilku kierunkach równocześnie. I to chyba tyle na początek. Albo jeszcze nie..
Poniżej to właśnie My niemniej kilku osób tutaj nie ma prawda Ania i Łukasz? Zgubili się na 5 km ale dojechali.
Pasję i motywację łatwo rozpoznać. Butę i arogancję również. Nasze psy znaczą dla nas wiele. Ludzie ,którzy gromadzą się wokół nas a są ich już rzesze to ludzie spełnieni, wykształceni, dobrze usytuowani finansowo. Nie utrzymujemy się z hodowli niemniej za pracę i zaangażowanie nie będziemy oddawać naszych szczeniąt for free. Jesteśmy ze sobą ponieważ szukamy przygody, pozytywnych ludzi , nowych prawdziwych przyjaźni, odrobiny szaleństwa i ludzi którzy staną za sobą murem kiedy zajdzie potrzeba. To wszystko daje Grupa jaką tworzymy. Jedni przychodzą inni odchodzą .
Różnie jest w życiu ale nikt nigdy nie powie ,że nie było to wartością dodaną. Nasza Grupa to wycieczki po całej Eu, to spotkania, to wzloty i upadki w których jesteśmy razem. Jedni bardziej inni mniej ale zawsze bliżej niż cała reszta . Nasza grupa to suport jeśli tylko Ktoś chce się rozwijać i uczyć. Dla naszych członków mamy transport na wystawy, hurtownię karm, obsługę weterynaryjną u sprawdzonych znających rasę lekarzy. Nie jesteśmy panaceum na wszystko jeszcze cały czas się uczymy ale w tym nasza przewaga. Oferujemy coś więcej. Jeśli zaczynasz w rasie to zapraszamy.
Poniżej Gwiazda nr 1. Linia hodowlana MastineuM a ta przepiękna wzorcowa 6 miesięczna sucz to imć Etna MastineuM Hubert & Leon Rules córka Ch.Pl Arii Sidie MastineuM i Węgierskiego Reproduktora Dino Matra Szikla Ormi. Z tegoż miotu przyjęliśmy do naszej grupy kilka sucząt i samców. Będą aktywnie gwiazdorzyć i namieszają w rasie. Będzie o nich głośno.
 
Poniżej ten wspaniały zdrowy proporcjonalny o bajecznej głowie 4 letni pręgus to nie kto inny jak kolejny Champion z MastineuM imć Bolls MastineuM. Bolls jest przebadany całym naszym panelem HD/ED/PRA/Cystynuria T3 a obecnie już Reproduktorem. Psychika tego psa , witalność , motoryka i jak widzicie ten pies to nie typ „Quazimoto” . Łapy proste , tył dobrze rozstawiony, kończyny mocne i jak widzicie nie wygląda jak własny dziadek czego nie można powiedzieć o jego rówieśnikach z linii szybkodojrzewających.
Kupując psa Szanowni Państwo zróbcie sobie prezent i nie kupujcie na gabaryt. Przerośnięte szczenięta z linii szybko-dojrzewających rzadko są zdrowymi psami. Gabinety weterynaryjne poznajecie dokładnie , regularnie i namiętnie. Hodowcy wypuszczający takie psy będą Wam wmawiać że źle karmicie a prawdą jest fakt ,że z pobudek reklamowo- marketingowych stosują bardzo często w swej opinii jedyny słuszny kierunek na szybką reklamę własnej hodowli „SELEKCJĘ NA GABARYT” . Duże pokryć jeszcze większym i gwiazdorzyć. A to że krzywe, że w wieku 4 lat zacznie obrastać tłuszczem i przestanie się ruszać a w kilka lat później w expresowym tempie zawita za Tęczowy Most. Cóż.
Nikt nie zagwarantuje zdrowia Waszym psom ale ktoś kto prowadzi „SELEKCJĘ NA DŁUGOWIECZNOŚĆ” da Wam większy komfort i sporo niższe wskaźniki zapadalności na choroby związane z rasą.|
Powyżej to wspomniany Bolls. Rezyduje na Ranczo Beaty i Michała w Zabierzowie. Jeśli kiedyś zamarzycie sobie poznać Bollsa i będziecie wystarczająco upierdliwi i uparci w tym marzeniu pewnie uda mi się Was umówić z nimi na kawę. Tym bardziej ,że będę w całej rozciągłości namawiał Ich na wypuszczenie miotu. Jak widać obok Bollsa siedzi „Coś” płowego. Suczka E-Tokyo Hubert & Leon Rules siostra Etny i Egona.
Ale wróćmy może do tematu przewodniego czyli wystawy. Powyżej obok 4 letniego Bollsa mamy jego kuzyna imć C-Mufasę MastineuM 17 miesięcznego syna naszej wyjątkowej Boglarki MastineuM.
Rodowodowo pokrewieństwo samców wygląda tak ,że Siostra Bollsa Boglarka to Matka Mufasy czyli Bolls to Wujo. Oba samce mają w rodowodach imć Georgiego Silent Giant z Węgier.
Powyżej w fioletowej czapeczce Patrycja ze swoimi 2 ma wspaniałymi suczkami . Jedna w nich za moim staraniem została importowana z Serbii od moich długoletnich przyjaciół. Suczka Orca ma rodowód pełen wspaniałych długowiecznych mastiffów . Hodowca wykonał kawał dobrej roboty. Jest tam pełno przebadanych pod kątek dysplazji psów. Widać ,że hodowca zna specyfikę rasy latami prowadził selekcję na biodra , łokcie oraz długowieczność i ruch. Orca ma rewelacyjne sprawne ,kończyny . Od lat wychodzimy z założenia że lepiej mieć kilka kg lżejszego psa ale zdrowego. Psów pokrzywionych jest teraz masa. Ledwo łażą na swoich krzywych łapach. Strzelają wiązadła itd. Trzeba to konsekwentnie eliminować dlatego ,że nasi poprzednicy narobili masę bałaganu w rasie . Teraz trzeba to naprawiać . Diagostyka i medycyna nam w tym pomaga bardziej niż w ubiegłych dekadach w których hodowcy , selekcjonowali na „czuja”.
A powyżej 6 miesięczny samiec , syn Arii MastineuM a obecnie Ani i Łukasza. Mamy nadzieję ,że będzie o nim głośno. Zapowiada się obiecująco. Ma za sobą już kilka wystaw. Trzymamy kciuki.
Powyżej to również Egon. Egon debiutował na stadionie w Gliwicach i od tego czasu widać u niego spory progres.
Mówiąc o zdrowych łapach , anatomii mówię o takich psach j.w. To 17 miesięczny samiec z MastineuM. Właścicielka ma spory potencjał i wielkie serce dla psa. Małe cy…ki 🙂 ale to z wiekiem ponoć się zmienia.
Powyżej i poniżej Michał i Beata ze swoimi wspaniałymi mastiffami.

Ewelina w Bydgoszczy wzniosła się na wyżyny. Prezentowała suczkę prawdziwie profesjonalnie. Mam nadzieję ,że kiedyś Ewelina powije kolejny miot swoich mastiffów. Ma wiedzę , doświadczenie i jest super !

Tutaj poniżej to już czas powystawowy. Imprezę naszej grupy mieliśmy niedaleko terenu wystawy. Jedzenie wyśmienite. Integracja była kilkugodzinna ale pozwoliła nawiązać relacje z nowymi osobami.
Poniżej uradowana Ewa i oglądający się na Mufasę Ariel. Pozdrawiam
Tomasz i Paweł obrabiający , tylko kogo ? Pewnie jak zwykle gadają o „doopach” 🙂
Karolina z Danusią i Golonka Story. Arielowi coś na talerzu chyba nie za bardzo się zgadzało.
Poniżej pochwalimy Pana Kucharza
Dania w tej knajpie , ponad średni level
Schabowy i Golonka Story
Karolina z 17 miesięcznym Mufasą
Sesja tajm po obżarstwie
Poniżej na uwagę zasługuje nasza cicha woda, mąż Cesarzowej Zabierzowa , bohater drugiego planu od dziś imć Michał „Cicha Woda” M. mąż Beaty. 🙂
W knajpie było pełno gości ale jak widać nasze można głaskać . Zawsze jednak należy zapytać czy można.
Było mi niezmiernie miło otrzymać prezent od Beaty i Michała. Jeszcze nie wypiłem.
Te dwie Panie wybitnie sobie podpasowały. Dobrze ,że nie mieszkają blisko siebie bo mogłyby być z tego potomstwo :). Zresztą za moją namową do Beaty i Michała trafiło piękne mastiffowe dziewczę o unikalnym imieniu E-Tokyo. Na zdjęciu 6 cio miesięczne.
No i nadszedł czas na „Show Time Story” w wykonaniu Patrycji. Nie to że Patrycja tak dobrze wystawia tylko Bolls ma anatomię której nie trzeba korygować.
Karolina z Mufasą . Chyba przypadł Jej do gustu.
Przymiarka do Show Time Story ale jeszcze nie do końca. W tle bohaterki 2 giego planu Kogoś obgadują. Kanarkowa Danusia i Sylwia „Zorro” K. 🙂
No i Karolina nie byłaby sobą gdyby nie potrzymała sobie czegoś dużego, znaczy Bollsa.
Nadszedł czas no osoby nowe. Z Ewą znamy się ponad 10 lat. Średnio co 2 lata wymienialiśmy jakieś info. No i nadszedł taki czas ,że w domu Ewy zagościł kolejny mastif. Kolejne piękne dziecko Karoliny wylądowało tak gdzie sobie życzyłem.
A dla takich widoków jak niżej to robimy. Pies to nie ma być maszynka do robienia kasy . Niektórzy myślą ,że tego nie widać po co to robią :). Ta cała bufonada na wystawach. Ludzie nie wnoszą tam swoich pasji tylko karmią swoje niedokramione , skarlałe Ego. Nie urosło w prawdziwym życiu , nie rozwinie się tutaj również. Twierdzą ,że kochają psy ale innych utopiliby w łyżce wody. Rzeczy wielkie rodzą uczucia i pasja oraz marzenia. Kto tego nie rozumie nie zasługuje na nic i nie zbuduje niczego wielkiego. Pamiętam siebie jako dzieciaka. Kiedy zobaczyłem dużego psa potrafiłem wpatrywać się godzinami. Szczawnica , owczarki podhalańskie, owczarki niemieckie. Pierwszy mastiff ,którego ujrzałem w realu na Oksywiu jako 19 to latek. To marzenie musiało długo żyć we mnie , niespełnione. Gdyby nie pewna Pani ,którą podziwiałem a która wylała mi kubeł zimnej wody na głowę nie byłoby MastineuM.
Jeszcze raz „Patrycja & Bolls Story”
A poniżej to już powrót w wystawy.
Wszystkie nasze psy otrzymały oceny doskonałe i wybitnie obiecujące. Tym ,którzy nie rozróżniają Best Juniora od Zw.Młodzieży polecam dokształcić się bo to wstyd.
No i odrobina komercji. Mamy nowego Reproduktora z MastineuM. Rezyduje w Jagatowie. Zapraszamy
Na sam koniec. Zapraszamy do rezerwacji szczeniąt na 2023 i 2024.
What Up +48 609 022 286
Zamawianie karmy pod tym samym numerem
Termin płatności 7 dni dostawa DPD
Poszukujemy dla naszej hodowli Samca , reproduktora na krycia w 2 połowie roku. Jeśli macie coś dla Nas w ofercie to śmiało. Zapraszam o rozmów. Jesteśmy otwarci również na dłuższą współpracę. Wystawę zaliczam do bardzo udanych, zarówno pod względem oprawy jak i poziomu. Przydałby się co prawdą jeden dzień więcej na odpoczynek , ale zwykle w tych czasach wszędzie nam się przecież spieszy.
Oferujemy również usługi naszych reproduktorów w zakresie krycia suczek rasy mastiff.
+48 609 022 286
Informacyjnie
Otwarliśmy SKLEP INTERNETOWY
MastineuM – Głodny Mastiff
https://allegro.pl/uzytkownik/elpom-mastineum/sklep
Oczywiście w sprzedaży bezpośredniej , właściciele psów z MastineuM i hodowli naszej grupy hodowlanej mają niższe ceny.

Subskrybuj przez e-mail

Wpisz e-mail, aby subskrybować i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Archiwa

Kategorie

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

Ja…..wo to nieznana , zabita dechami wioska w województwie pomorskim gdzie psy szczekają „doopami” 🙂 ale to zamierzam zmienić.
Tak było do niedawna , dopóki nie zamieszkała tam Patrycja. Tak naprawdę , super fajne miasteczko, zadziwiająco czyste , doinwestowane i spokojne. Tak również było do niedawna 🙂

MY i WY

MY i WY

  [gallery link="file"...