IDS GLIWICE 2023 czyli wszystko o naszych podopiecznych

26-02-2023 | Wystawy

 

IDS GLIWICE
11-12.02.2023
MAGICZNY SPODEK
Taki spontaniczny pomysł przejażdżki do Gliwic zrodził się podstępnie i z nienacka. To w końcu tylko 1100 km tam i z powrotem. Analizując za i przeciw nie było czasu do namysłu. Zawsze kiedy PRZECIW jest więcej niż ZA , działam. Zatem. Zatem dnia 12 tego lutego roku Pańskiego 2023 2 go w nocy trzeba było wstać i ruszać.
Spodek jak zawsze imponujący pojawił się we mgłach w bliższej perspektywie niczym ze wszechmiar i wszechmiejsc zapierdalający dym z elektroników wewnątrz hali. Robi wrażenie wewnątrz większe . Niestety daleko temu miejscu pamiętając niegdysiejszy przepych wystawców i kateringu. Szczerze mówiąc nie było gdzie usiąść na kawę i porozmawiać. Przemyciliśmy zatem ławki z piwnicy. W tej części również były ringi.
Nie umawialiśmy się specjalnie, niemniej praktycznie wszyscy zjawili się planowo. Nasza grupa liczyła 5 mastifów w oprawie ponad 10 tki potencjalnych wystawców a w tym 3 ka z nowych zeszłorocznych miotów ,których byłem inicjatorem i promotorem. O tym później.
Powyżej 4 miesięczny Egon brat miotowy E-Tokyo. Rodzeństwo rozwija się bajecznie i będzie o nim głośno. Matką Egona i małej Tokyo to wspaniała Championka Aria MastineuM. To już 2 liczny miot tej wspaniałej suczki. Na ojca miotu tym razem wybrany został wspaniały Słowacki Reproduktor rodem z Węgier.
A tutaj Starzy i Nowi. Witam zatem właścicieli Egona w naszej grupie.
Stare często odchodzi i idzie swoją drogą . Ma do tego pełne prawo. Kiedy oczekiwania rosną nie każdego stać na to, żeby pozwolić się traktować instrumentalnie. Jeśli ktoś oferuje więcej , drogi się rozchodzą. A lojalność ? Teraz coraz mniej ludzi zna to słowo a już naprawdę niewielu rozumie co to słowo znaczy i jakie ma znaczenie. Przynajmniej dla mnie. Powyżej imć Champion Polski BollS MastineuM po niewątpliwym sukcesie na dzisiejszej wystawie. Zwycięstwo rasy BOB i kolejny CACIB. Resztę widać. Nieodpowiedni handling i zła polityka wystawowa przekreśliła już kariery hodowlane niejednego wspaniałego psa . Ich miejsce zawsze zajmowały krzywe, grube, skrzywione psychicznie tylko dlatego ,że ich właściciele potrafili kreować medialną rzeczywistość w sposób właściwy i konsekwentny , krzykliwą reklamą i grą hodowlaną.
Poniżej E-Tokyo . Wspaniała 4 miesięczna suczka (córka Arii MastineuM, córki Scarlett MastineuM) będąca w posiadaniu osób ,które mam nadzieję w przyszłości pozwolą sobie pomóc i kiedyś z tejże pary sprowadzą na świat nowe, wartościowe mastiffy. Już naprawdę nie można patrzeć jak młode mastiffy zaczynają przypominać w młodzieńczym wieku swoich dziadków. Marzę o czasach kiedy do mastiffa będzie można bezpiecznie podejść , pogłaskać. Tak szanowni Państwo. Selekcja hodowlana „na psychikę” jest tak samo ważna jak selekcja zdrowia i anatomii.
Mastiff ma wyglądać jak pies a nie Quazimoto , ma mieć zdrowy aparat ruchu, mocną konstrukcję i psychikę taką jak kiedyś. Krycie grubego grubym, krzywego krzywym, tylko po to żeby szczeniaki lepiej się sprzedawały to prostackie podejście nieodpowiedzialnych ludzi. Powyżej Bolls MastineuM lat 3.5 i tak powinien wyglądać zdrowy mastiff bo przede wszystkim mastiff to najpierw musi być pies.
Powyżej Iwona. Z tego co mówi to oczarował ją Bolls a ja od kilku lat pokazuję jej różnice między tym co oferuje Grupa Hodowlana MastineuM a cała reszta. Ludziom trzeba pokazywać różnice i otwierać oczy.
Michał i Beata. Bolls i E-Tokyo. Mamy nadzieję ,że będziecie Ich i ich mastiffy częściej spotykać na wystawach. Bardzo pozytywni i normalni ludzie.
No i proszę . Sciąłem kilka głów na zdjęciu jak widać ale to Nasz nowy narybek. Kolejne super piesy po Dino i Ametystowej Mastiffce przeszły swoją wystawową inicjację. Ich właściciele również. Serdecznie pozdrawiam.
Ania właścicielka Egona (Aria x Dino), Beatka i Misio oraz pozostała ekipa (właściciele samców od Sylwii).
No i poniżej Złośliwy Tetryk i Szczerząca się Iwa.

Bolls cieszył się wielkim zainteresowaniem . Masa ludzi podchodziła. Kilka osób była zdziwiona że Bolls to Mastiff . Twierdzili że Mastiff dotąd kojarzył im się z Sapiącym , Grubym obskurzonym psem. Owocem tej prezentacji było kilka rezerwacji na nasze psy.

Wystawa cieszyła się widać sporym zainteresowaniem. Masa odwiedzających.
Michał zaczepiany był regularnie a Bolls to chyba po prostu lubi. Lubi ludzi. Obcych również. Fajna cecha.
No i poniżej Bolls oraz jego Dziewczyna E-Tokyo. Będę bardzo HAPPY jeśli w 2024 jeśli dobrze liczę z tejże pary będziemy oferować szczenięta.
Poniższa fota to imć Łukasz z Anią ich Egon oraz 2 super szczenięta w tym samym wieku ,które wystawiane były tegoż dnia.
Poniżej to wypisz wymaluj nieodrodny Syn swojego ojca DION ze Słowacji.
Ania i Egon. Ania na czerwono.
W blasku jupiterów 3 ka samców ,które w Katowicach weszły pierwszy raz do ringu.
Poniżej jak powyżej.
Jak widać nie mam zbyt wielu zdjęć niemniej Zwycięzca mógł być tyko 1 i był nim BOLLS MastineuM.
Samozadowolenie MIchała , Iwony i te dumne miny – bezcenne.
Poniżej takie zdjęcie grupowe i Kogoś tu zabrakło . Zgubili się gdzie Państwo Egonowie.
Poniżej esensja zdrowego pieknego psa czyli imć Bolls MastineuM i Misio Król Zabierzowa w gejowskich rurkach. Głowe uciąłem .
Poniżej Michał i jego „cacuszko”. Suka E-Tokyo . Będzie wymiatać tylko wystawowo trzeba poświęcić jej więcej czasu.
Poniżej Se Mua . Musiałem sobie pier…..ć jakąś fotkę ze Zwycięzca Rasy imć Panem Bollsem. 3 lata temu mieścił się w moich dłoniach.
Poniżej próby wystawiania małej Tokusi.
No i wypisz wymaluj Bolls i E-Tokyo razem z Księciem Zabierzowa.
Marysia ze swoją sunią a z tyłu bohater romantyczny z miną nadentego Pana Buca czyli ja 🙂 no i Bolls.
Miałem wystawiać Tokusię mniej z Michałem poszła lepiej. Czyli mamy debiut imć E-Tokyu Hubert & Leon Rules.
Konwersacja z Panią sędziną. To zaszczyt dostać BOB-a od tejże Pani Sędziny. Ina sprawa że walory psa trzeba potrafić zaprezentować.
Głowa w dół jako gest szacunku. Zdjęcie z Panią Sędziną na 1 dynce spierdzieliła Iwona zatem nie ma.
Poniżej Mastiff Szczeniak Story i zapraszamy Was kochani na kolejne wystawy. Było niezmiernie miło poznać Was z realu poza internetową rzeczywistością. Właściciele tych 3 wspaniałych szczeniąt mastiffowych oczekiwali na nie prawie 2 lata. Mamy nadzieję że było warto.

Na sam koniec. Zapraszamy do rezerwacji szczeniąt na 2023 i 2024.
What Up +48 609 022 286
Zamawianie karmy pod tym samym numerem
Termin płatności 7 dni dostawa DPD
Poszukujemy dla naszej hodowli Samca , reproduktora na krycia w 2 połowie roku. Jeśli macie coś dla Nas w ofercie to śmiało. Zapraszam o rozmów. Jesteśmy otwarci również na dłuższą współpracę. Wystawę zaliczam do bardzo udanych, zarówno pod względem oprawy jak i poziomu. Przydałby się co prawdą jeden dzień więcej na odpoczynek , ale zwykle w tych czasach wszędzie nam się przecież spieszy.
Oferujemy również usługi naszych reproduktorów w zakresie krycia suczek rasy mastiff.
+48 609 022 286

 


 

Subskrybuj przez e-mail

Wpisz e-mail, aby subskrybować i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Archiwa

Kategorie

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

Ja…..wo to nieznana , zabita dechami wioska w województwie pomorskim gdzie psy szczekają „doopami” 🙂 ale to zamierzam zmienić.
Tak było do niedawna , dopóki nie zamieszkała tam Patrycja. Tak naprawdę , super fajne miasteczko, zadziwiająco czyste , doinwestowane i spokojne. Tak również było do niedawna 🙂

MY i WY

MY i WY

  [gallery link="file"...