SOPOT 2021 czyli występ Boglarki i Babyjagi MastineuM

10-05-2022 | Wystawy

 

SOPOT INTERNATIONAL DOG SHOW
CZYLI „Zrób sobie prezent i patrz na nogi u mastiffa”
14-15.08.2021
Sopot to jedna z naszych tradycyjnych wystaw. Bywamy tam od zawsze. Na przestrzeni lat można powiedzieć „przelecieliśmy” naszą wystawową przygodę wzdłuż i wszerz jak i większość sędziów. Na niektórych po prostu nie jeździmy bo za prawdę powiadamy Wam 'nie wiedzą co czynią”. Poznaliśmy masę ciekawych ludzi i garstkę wspaniałych sędziów. Niestety to z czym zderzyliśmy się w Sopocie a mówię o sędziowaniu zaburzyło mój wewnętrzny spokój.
Zawsze uważałem ,że żeby za coś się brać to trzeba być w tym fachowcem lub przynajmniej posiadać minimum wiedzy. Nie można dziś przeczytać wzorzec , jutro obejrzeć 2 filmy z Youtuba , pogadać z „laską” która cos gdzieś widziała ale tego co widziała nie zrozumiała 🙂 a pojutrze stać się fachowcem od rasy i sędziować mastiffa. Mastiffa czyli rasę rzadką w kraju , niemal dziewiczą . Rasę gdzie ,aby zobaczyć niepokrzywioną ofiarę praktyk hodowlanych trzeba mieć dużo szczęścia. Sędziowanie mastiffa bez wiedzy czym jest istota tej rasy to wyrządzanie wielkiej szkody rasie i HODOWCOM na rzecz „CHODOWCÓW”.
Artykuł piszę z perspektywy prawie 1 roku więc już wiele mi umknęło ale esencję zamieszczę w nadziei że edukowanie ludzi , edukowanie przyszłego klienta to podstawa.
Na wystawie doszło do spotkania 2 sióstr. Boglarki MastineuM i Babyjagi MastineuM. Pomijając drażliwy aspekt Ryśka 🙂 muszę powiedzieć ,że obydwie suki górowały a wygrała jak zwykle Sylwia 🙂
Nie wchodząc w szczegóły mioty po Naszych psach możemy polecać z czystym sumieniem.
Siostry z miotu B ale i ich brat Bolls (obecnie jedyny w Polsce przebadany na „wszystko” Reproduktor którego debiut planujemy w Łodzi 2022 to dla Nas gwarancja ,że linie hodowlane MastineuM mają ciągły jakościowy progres.
Czy wystawy na ,które jeździmy świadczą o jakości psa ? Wiele osób zachłystuje się wystawami wielkich Europejskich miast. Początkującym hodowcom wydaje się że obcując z elitą Europy stają się jednymi z nich. A prawdą jest taka ,że jadąc na Wystawę Europejską ze słabymi psami stanowicie tylko tło . Na tym tle pokazujecie ile przed Wami w Waszym dorobku hodowlanym jeszcze pracy . Tam jeżdzą zwykle fachowcy.
Poziom sędziowania jest wysoki. Początkujący hodowca nie ma świadomości jakości i wartości ani przydatności hodowlanej swojego psa, za to jak widać prawie każdy ma mniemanie gwiazdy. Często potrafi ocenić rozmiar i gdzie pies ma głowę a gdzie ogon :). Na tym tle fachowców pokazuje co ma. Jest krytycznie i zakulisowo oceniany a często jeśli nie osiąga sukcesu na takiej renomowanej wystawie często jest za plecami wyśmiewany.
Taka rzeczywistość. To oczywiście bardzo fajnie jest pojeżdzić , popatrzyć ale to Was nie czyni lepszymi od ludzi którzy zjedli zęby na rasie i mają co pokazać. Być może to nie jest ich czas na wycieczki. Trochę pokory i skromności. Spuścić trochę pary z doopy i wyrzucić słomę z butów nikomu nie zaszkodzi. Jeszcze jedno. Doceńcie tą opinię bo jest prawdziwa i poparta ponad 20 letnim doświadczeniem. Żeby być darzonym szacunkiem najpierw trzeba go dać i pokazać.
W dniu dzisiejszym stałą się rzecz niesamowita. Okazuje się że choroba początkującego hodowcy niczym COVID rozprzestrzenia się nadal. Okazuje się ,że jeśli ktoś pojedzie do Paryża na wystawę i osiągnie tam powiedzmy sobie „taki sobie fejm” to jest lepszy od Kogoś kto zdobędzie dwukrotnie Best of Breed w zaściankowym Grudziądzu. To obraza dumy Polaka, sędziów Polskich ale i całej instytucji. Tak bardzo chcemy być Europejscy ,że zapominamy że to co ważne można robić również w Naszym kraju.
Ale. Ale jak to mówi moja znajoma. Wieśniak ze wsi wyjdzie ,ale Wieś z Wieśniaka NEWER 🙂 bez personalizacji oczywiście . Nie myślę o nikim konkretnym ale tekst jest boooski.
Sopot pokazał różnice i na tym zakończę . Nie jest moim celem dziś udowadniać kwadratury koła ale oczy każdy ma.
Pozdrowienia dla Sędziów. Warto zanim zacznie się oceniać , widzieć i wiedzieć więcej.
W tym całym zamieszani wokół Paryża ,zwykle obrywają nie Ci o których chodziło. Nie mam pojęcia jak właściciele psów z MastineuM mogą myśleć że pisząc o Paryżu i słabych krzywych psach mówiłem o nich.
MastineuM ma świadomość tego co wypuszcza więc ogarnijcie się bo nie o Was nam chodziło :).

Ci którzy mają krzywe , więdzą że ja mają ale udają że to nie o nich :). Pies może być lepszy lub gorszy . Może być nawet krzywy ale kiedy hodowca go mnoży musi miec świadomość tego co robi i wiedzę bazującą na doświadczeniu .

Kolejna sprawa. Nie każdy kto się do Was uśmiecha to Wasz przyjaciel. Konkurencji jest na rękę kiedy się kłócimy. To dla nich szansa żeby zaistnieć . Pamiętajcie ,że do nas możecie przyjść z każdym problemem .
Nie jesteśmy w rasie przez przypadek . Decyzję o poluzowaniu cugli podjęliśmy świadomie żeby ludzie początkujący jak Wy mieli szansę zaistnieć , rozwinąć się . To że nie jeździmy na wystawy zbyt często, to że nie wypuszczamy zbyt duzo miotów to jest nasza świadoma decyzja. Nie poczytujcie tego jako naszą słabość.
Na też pożywce zaczynają pojawiać się hodowcy etyczni ale również i cała masa ludzi ,którzy z prawdziwą hodowlą nie mają nic wspólnego.
Tak się składa ,że na placach jednej ręki można policzyć ludzi w razie którzy posiadają doświadcznie i psy które można uznać za wartościowe.
Poniżej Boglarka MastineuM w akcji.
Po Sopocie mam lekkiego kaca i niedosyt.
Proponuję spojrzeć na tylnie kończyny naszej Boglarki. Na tym kończę temat.
Poniżej Boglarka MastineuM w akcji.

Poniżej Boglarka MastineuM w akcji.
Boglarka wystawia się naturalnie , tylko dlatego że ma idealne ciało i to ciało jej na to pozwala.
Oznacza to że nie każdego psa warto tak naciągać do show. Większości psów nie da się tak rozstawić.
J.w bez komentarza ale ktoś kto nie docenia że coś jest niszowe , nie odrobił lekcji.
Psychika psa na show jest również bardzo ważna.
Z powodów hodowlanych Boglarka być może nie będzie wygrywać (powiła miot) ale jej wyjątkowość doceni nawet laik mimo że nie będzie w stanie się do tego przyznać .
Poniżej Boglarka MastineuM
Poniżej Babajaga MastieuM siostra Boglarki . Pozdrowienia dla Mariusza . Nie o Ciebie mi chodziło 🙂
Sylwia ze swoją Dziewoją .

Na sam koniec. Zapraszamy do rezerwacji szczeniąt na 2021 i 2022. What Up +48 609 022 286
Zamawianie karmy pod tym samym numerem
Termin płatności 7 dni dostawa DPD
Zapewniamy usługi reprodukcyjne . Obecnie mamy reproduktora w okolicach Krakowa.
BollS MastineuM HDA,ED 0,0, PRA NN, Cystynuria T3 NN
Przyjazne warunki krycia
Jesteśmy otwarci również na dłuższą współpracę. Wystawę zaliczam do bardzo udanych, zarówno pod względem oprawy jak i poziomu. Przydałby się co prawdą jeden dzień więcej na odpoczynek , ale zwykle w tych czasach wszędzie nam się przecież spieszy.
+48 609 022 286

Póki co pozdrawiamy a tych ,którzy powoli dojrzewają do kupna mastiffa zapraszamy do działu naszych ogłoszeń. Pamiętajcie Państwo jednak. Nie kupujcie substytutów i nie dajcie nabijać się w butelkę niską ceną. Pozdrawiamy i zapraszamy do nas. Mamy naprawdę co zaoferować….

Subskrybuj przez e-mail

Wpisz e-mail, aby subskrybować i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Archiwa

Kategorie

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

Ja…..wo to nieznana , zabita dechami wioska w województwie pomorskim gdzie psy szczekają „doopami” 🙂 ale to zamierzam zmienić.
Tak było do niedawna , dopóki nie zamieszkała tam Patrycja. Tak naprawdę , super fajne miasteczko, zadziwiająco czyste , doinwestowane i spokojne. Tak również było do niedawna 🙂

MY i WY

MY i WY

  [gallery link="file"...