GDAŃSK DUAL CACIB 06-07.2024 Czyli zaczynamy z przytupem Nowy Rok

13-01-2024 | Wystawy

GDAŃSK DUAL CACIB
Zaczynamy Nowy Rok z Przytupem
Współtworzymy Nową Hodowlę Mastiffa w Jagatowie
06-07.01.2024
Stary rok 2023 zafundował Nam „wspaniałe” Święta w postaci 2 pogrzebów. Zmarł Śp.Krystian w urodziny Naszej Oli (26.12.). Wspaniały człowiek. Lepszy od każdego z nas. Ktoś Kto zawsze był uśmiechnięty , Ktoś kto nigdy nie odmawiał. Ktoś Kto zawsze pomagał i wreszcie Ktoś na kogo zawsze można było liczyć. 41 lat , dwójka małych dzieciaków, wspaniała żona. To nie czas na umieranie . Białaczka często jest bezlitosna. 3 lata walki o siebie. Krystian za każdą godzinę z rodziną , przez 3 lata płacił bólem i cierpieniem. Czegokolwiek bym nie napisał to nie odzwierciedli skali tej tragedii i tego co czujemy. A My ? Mija dzień za dniem. Jego obecność czuje się wszędzie oraz we wspomnieniach,  tak jakby cały czas z nami był a życie wymusza fakt ,że teraz trzeba żyć już bez niego. Nikt nie wie kiedy ten czas na przemijanie nadejdzie dla nas , dlatego „Carpe Diem” i do przodu. Nie warto żadnej chwili dnia i nocy zmarnować. Pasja i marzenia zostają , dlatego robimy to w czym widzimy sens. Dla nas to są Mastiffy i ludzie którzy dzielą z nami naszą pasję i życie. Zmieniamy temat i wracamy do wystawy. Wystawa Gdańsk. Jesteśmy co roku. Nasze rejony.
Zacznijmy może od samego początku. Drugi raz już tutaj jesteśmy. Organizacja super niemniej nie ma gdzie usiąść wewnątrz. Nie ma za bardzo co i gdzie zjeść. Zaledwie jeden lokalik podający kawę. Cóż. Szkoda. Trzeba samemu się organizować. Patrycja zgłosiła psy w ilości 3 niemniej dojechały 2 ze względu na potwierdzoną ciążę jednej z suczek.
W sobotę przybyłem jako pierwszy. Patrycja ma w zwyczaju się zawsze spóźniać :). Szybka kawa za 14 złotych , szybki zakup fioletowego ringo dla Andrzejka i rekonesans po wystawie.
Znajomych jakoś mało. Same nowe twarze. Kilku znajomych sędziów i koleżanka – Kierowniczka Sekcji z Oddziału Gdynia „w przelocie” do WC. Taka integracja.
No i w okolicy godziny 11 tej pojawiły się „Szwedy”czyli Paweł i Matka Boska Jagatowska – Maryna zwana Patrycją.
Mastiffy miały zacząć rywalizację 13:30 więc mieliśmy 2.5 godziny do zabicia.
Na zdjęciach u góry Pawełek córa Darii i Daria. Szybkie info. Who is the fuck is Daria ?
Daria to jest długa historia aczkolwiek niezbyt zawiła. 9 lat temu Daria kupiła mastiffkę z mojego polecenia . Suczka żyje do dziś. Minęły 2 lata i kupiła drugą suczkę mastiffa – tym razem płową po naszym Aronie i naszej żyjącej do dziś (wł.Aldona S.) 10 letniej Ch.Pl Uranii MastineuM (Casper Mastiffhill import z Rosji x Brigida Korosdombi import z Węgier). Daria miała suczkę wystawiać i na tym się skończyło. Minęło 6 lat i od słowa do słowa chyba odezwałem się do Darii na Whats Upie. Później juz poleciało, cokolwiek to dla Was znaczy. Znajomość uległa intensyfikacji. Mastiffowa choroba pochłonęła Darię a ja delikatnie podsycałem ten płomień. Suma sumarum na dziś dzień sytuacja wygląda tak ,że pod moim nadzorem i z mojego wyboru Daria za ok.2 dni odbiera 6 miesięczną importowaną wspaniałą suczkę z Włoch z Messyny.
Na uwagę zasługuje fakt ,że brat tejże suczki zamieszkuje już MastineuM. Zatem rozszerzamy nasze „pogłowie” o rudego ANDREAS-a zwanego na razie Andrzejkiem oraz płową ALCESTI. Dziadkiem tychże jest widowiskowy Topowy Europejski Mastiff „Adderleys Make My Day” oraz coś czego nie ma nikt w Polsce. Rodzice tychże importowanych mastifiątek to mariaż 2 przydomków. Ojciec pochodzi również jak i jego dziadek z hodowli Adderleys a matka to pierwszy taki przydomek w Polsce – REAL AKRAGAS o imieniu Persefona. Na tym kończę moją Baśń o Darii . Wracamy do Wystawy.
Wystawialiśmy 27 miesięcznego Championa imć C-Mufasę MastineuM (ponad 100kg Topowy Mastiff – takie w Polsce są tylko 2) oraz wspaniałą suczkę z linii hodowlanej MastineuM imć Etnę MastineuM From Hubert and Leon Rules (17 miesięczną).
Powyżej Daria z Patrycją , właścicielka hodowli budowanej i tworzonej pod moim okiem o nazwie Kings Giant Royal Mastiff z Jagatowa. Trochę długa ta nazwa ale widać Patrycja lubi długie :). Skończy się pewnie medialnie na KGRM.
Kontynuując wątek tejże nowej hodowli z perspektywy dnia dzisiejszego (13.01.2024) dla wszystkich rezerwujących mam dobre wieści. Możemy potwierdzić ciążę jednej z suczek a ojcem po raz pierwszy zostanie imć Mufasa MastineuM. Rodzice szczeniąt przebadani na HD,ED,Cystynurię, PRA , serca oraz tarczyce. Trzymajcie kciuki. Przyjmujemy zatem rezerwacje. Zapraszamy . Whats Up +48 609 022 286. Zapraszamy również do naszej hurtowni karmy https://allegro.pl/uzytkownik/elpom-mastineum/sklep
Można u nas zamawiać również bezpośrednio za pomocą Whats Up jak wyżej.
Cała ta historia powstania naszej hurtowni wynikła z faktu ,że z powodu dużej różnorodności karm na rynku w większości nie nadających się dla wielu ras klient żywiąc psa na własną rękę wpadał w wir alergii, rozwolnień itd.
Wzięliśmy to na siebie. Karmy dobieramy indywidualnie do naszych linii hodowlanych i tempa wzrostu szczeniąt a Wy Szanowni Państwo macie trochę taniej.
Co do całej reszty to nasze psy są naszą wizytówką i dowodem unikalnej w naszym kraju jakości. Sprawdzone procedury hodowlane pozwalają nam minimalizować ryzyko wystąpienia chorób typowych dla rasy i prezentujemy ich najniższe wskaźniki. Dodatkowo regularnie wzbogacamy w naszej grupie hodowlanej pulę genów. Aby nie być gołosłownym to w roku 2022 skutecznie sprowadziliśmy na Świat a tymże i do Polski ponad 20 szczeniąt w 2 miotach po zjawiskowym Dino (Matra Szikla Ormi)  rezydującym na Słowacji . Nie kryjemy metodą „bo bliżej”.
Kolejno 16 miesięcy temu za naprawdę „grube” pieniądze została importowana do kraju przez Patrycję i Pawła kierujących się moją sugestią suczką z Serbii (Danube Titans) z hodowli mojego długoletniego kolegi . Milosz i Smiljka – pozdrawiamy. Ta linia to ich produkt flagowy w którym już na pierwszy rzut oka pokazuje się wyjątkowe dbanie i nacisk na selekcję hodowlaną w kierunku eliminacji dysplazji. W rodowodzie Orki mamy ponad 80 % przebadanych psów z oficjalnym wpisem z jakością bioder i łokci A/B i 00. Daje to sporą przewagę , szerokie możliwości w doborze samców do skojarzeń dla niej oraz oczywiści wzbogaca pulę genów. Mimo że suczka pochodzi z Serbii to o ile pamiętam ma i swój Polski akcent w rodowodzie na 4 tym pokoleniu.
Powyżej to oczywiście nasz zjawiskowy Mufasa MastineuM (27 miesięczny) syn mojej unikatowej Boglarki MastineuM. Wspaniała psychika , super temperament , instynkt i cechy psa stróża sprawiają duże wrażenie na odwiedzających wystawy ,którzy nie potrafią przejść obok niego obojętnie.
No i cóż. Zaczął się Show. Pierwszego dnia ja wystawiałem Mufasę a Pati Etnę. Patrycja jako właścicielka ma rewelacyjny kontakt ze swoimi psami i wystawia je lepiej . Stąd w Niedzielę po raz pierwszy wystawiała zarówno Etnę jak i Mufasę.
Efekt zmagań to fakt ,że kolejne 2 Zwycięstwa rasy trafiły do naszych statystyk. Zatem wzbogacamy portfolio.
Poniżej 16 miesięczna Etna z Mamusią.
Poniżej Etna MastineuM From Hubert and Leon Rules  16 miesięczna.
Poniżej Mufasa MastineuM 27 mies. 110kg
Jak widać „Wena” powoli mi się wyczerpuje zatem będzie już krótko zwięźle i do rzeczy.
Powyżej i poniżej Etna.
Poniżej Etusia.
Poniżej Mufasa i stolik kawowy. Tam można było do nas podejść . Pozdrawiamy wszystkich tych ,którzy na to się odważyli.
Aby , nie być gołosłownym pokazujemy zdjęcia osób ,które do nas podeszły.
Rasa jest mało znana niemniej w naszych realiach Mastiff to spory atut na posesji.
Mufasa i odwiedzający
Pati i Mufa
Trenujemy stójkę.
Co do planów wystawowych. Biorąc pod uwagę że w okolicy 7 lutego jest szansa że pojawi się miot , należy dodać do tego 2 miesiące na odchów szczeniąt.
Oznacza to ,że wolni i gotowi na kolejne wyzwania będziemy po 15 kwietnia. Trzymajcie kciuki.
Wróble ćwierkają ,że kwiecień – czerwiec będzie kryta najprawdopodobniej Mufasą druga suczka zatem od kwietnia do czerwca będzie czas ,żeby pojeździć po wystawach.
A Wiśniówka od Patrycji i Pawła smakuje niezmiennie.
Powyżej imć Etna ,która kiedy zakończy badania i osiągnie wiek hodowlany mamy nadzieję ,że zostanie w tym roku Mamusią ale i być może Mamusia Etny imć Ch.Pl Aria MastineuM również. Kto będzie tatusiem ? Być może rezydujący w Małopolsce imć Ch.Pl Bolls MastineuM. No i taka sytuacja. Gdzieś przemknęło mi przed oczami ,że obniżono wiek hodowalny. Samce do 12 miesięcy a suczki 15 naście. Czy to dobrze czy źle ? Nie mam zdania na razie. Póki co kończę. Niech Moc Będzie z Wami 🙂
Do zobaczenia na kolejnych wystawach.
Na sam koniec. Zapraszamy do rezerwacji szczeniąt na 2023 i 2024. What Up +48 609 022 286
Zamawianie karmy pod tym samym numerem
Termin płatności 7 dni dostawa DPD
Zapewniamy usługi reprodukcyjne . Obecnie mamy reproduktora w okolicach Krakowa.
BollS MastineuM HDA,ED 0,0, PRA NN, Cystynuria T3 NN
Przyjazne warunki krycia
Jesteśmy otwarci również na dłuższą współpracę. Wystawę zaliczam do bardzo udanych, zarówno pod względem oprawy jak i poziomu. Przydałby się co prawdą jeden dzień więcej na odpoczynek , ale zwykle w tych czasach wszędzie nam się przecież spieszy.
+48 609 022 286
Póki co pozdrawiamy a tych ,którzy powoli dojrzewają do kupna mastiffa zapraszamy do działu naszych ogłoszeń. Pamiętajcie Państwo jednak. Nie kupujcie substytutów i nie dajcie nabijać się w butelkę niską ceną. Pozdrawiamy i zapraszamy do nas. Mamy naprawdę co zaoferować….

Subskrybuj przez e-mail

Wpisz e-mail, aby subskrybować i otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Archiwa

Kategorie

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

JAGATOWO MASTIFF STORY czyli nowy mastiffowy land w królestwie Pomeranii

Ja…..wo to nieznana , zabita dechami wioska w województwie pomorskim gdzie psy szczekają „doopami” 🙂 ale to zamierzam zmienić.
Tak było do niedawna , dopóki nie zamieszkała tam Patrycja. Tak naprawdę , super fajne miasteczko, zadziwiająco czyste , doinwestowane i spokojne. Tak również było do niedawna 🙂

MY i WY

MY i WY

  [gallery link="file"...